Ish-banori i Big Brother Albania preket sërish me covid-19: Tani qenka më agresiv, më sulmoi aty ku më dëmtoi herën e parë

Petrit Bylykbashi

Ish-banor i “Big Brother Albania 4” Petrit Bylykbashi është prekur sërish me covid-19, ndonëse e kaloi infeksionin tri muaj më parë.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes rrjeteve sociale, ku shkruan se këtë herë, virusi është rikthyer më agresiv, dhe po e sulmon pikërisht aty ku e dëmtoi herën e parë.

Ky virus i çuditshëm!

Mbas 4 ditëve të rishfaqjes së simptomave dhe një konsulte/përcjellje të gjendjes disa orëshe maratonike bashkë me Naser Ramadanin vendosëm që unë me u ritestu për Covid19, fatkeqësisht rezultova Pozitiv ne SARS-CoV-2 përsëri, virusi mu kthye afërsisht 3 muaj mbas shërimit dhe kësaj here shumë më agresiv, po sulmon aty ku ka dëmtu herën e parë, direkt në mushkëri.

Të jem real, duke qen i bindur plotësisht që nuk kthehet virusi, nuk jam rujt as për një moment të vetëm dhe kontakt me njerëz të infektuar kam pas në shumë raste.

Herën e parë fatmirësisht nuk është infektu askush nga unë, po uroj që kjo e njëjta më ndodh edhe këtë here, unë prap nga sot jam i vetëizoluar për aq kohë sa të është e nevojshme. Kujdesuni për veten, virusi po u kthejka“, shkruan Bylykbashi.