Ish-deputeti: Shengenit ballkanik të Rama-Vuçiç po i del ‘tymi’ tek Unioni Ekonomik Euroaziatik i Putinit

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu shkruan në rrjetet sociale se më 25 tetor në Serbi nënshkruhet një marrëveshje me Rusinë, e ngjashme me atë të Shengenit ballkanik, pjesë e së cilës ishin Rama, Vuçiç dhe Zaev.

Sipas Shehut, ky traktat është në kundërshtim me interesat tona, evropiane e Perëndimore dhe tenton të shtyjë Shqipërinë e Rajonin drejt Lindjes nëpërmjet Serbisë.

Reagimi: