Jetonte vetëm, gjendet u dekompozuar 75-vjeçari; detajet e para

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat, ku është gjetur trupi i dekompozuar i një 75-vjeçari. Sipas burimeve të para, mësohet se i moshuari jetonte vetëm në ish-konviktin e Shkollës Industriale. Në vendngjarje kanë mbërritur forca të policisë dhe zjarrfikëses ku po bëhet nxjerrja e trupit nga banesa.

Sipas burimeve viktima është 75-vjeç me inicialet P.S, dhe sipas banorëve të zonës, ai ishte strehuar renda objektit të ish-konviktit të Shkollës Industriale nga Bashkia, prej 5 vitesh dhe jetonte vetëm aty.

Në vendngjarje kanë mbërritur forca të policisë dhe zjarrfikëses ku po bëhet nxjerrja e trupit nga banesa.