Karafili si qetësues natyral, benefitet që mund të përftojmë nga erëza me origjinë të lashtë

Karafili është një erëz që mund të kultivohet fare lehtë në një vazo.

Emri shkencor i tij është Eugenia Caryphyllata dhe e ka origjinën nga Indonezia. Vetitë mjekësore të karafilit janë të shumta, pasi kokrrat e tij përmbajnë flavonoide, taninë dhe përbërje shumë të dobishme mes të cilave eugenol, substancë me fuqi analgjezike e kësaj erëze. Në mesjetë ka qenë një erz e përdorur për shumë sëmundje. Living.al shkruan për vetitë e tij.

Anti-inflamator

Kokrrat e karafilit lehtësojnë inflamacionin në gojë, mishrat e dhëmbëve, afte, herpes, stomatit dhe dhimbjet e fytit.

Përmirëson tretjen

Të marra në formën e çajit, kokrrat e karafilit njihen për vetitë e tyre tretëse. Ndihmojnë në punën e stomakut dhe largojnë gazrat e tepërta inestinale.

Karafili lufton aromën e keqe të gojës

Nëse e përtypim, mund ta largojë në sekondë erën e padëshiruar.

Për dhimbjen e dhëmbëve

Mjafton të vendosni një kokërr karafil pranë vendit ku keni dhimbje dhe të prisni disa minuta.

Dhimbje koke

Përtypja e disa kokrrave karafila ose çaji i tyre është një mënyrë e shkëlqyer për të lehtësuar dhimbjen e kokës dhe për të parandaluar lodhjen mendore.

Antimikrobik

Çaji i kësaj erëze përdoret për të luftuar mykun e lëkurës, shpesh së bashku me trumzën dhe korianderin.

Për të konservuar ushqimn. Kokrrat e karafilit pengojnë procesin e oksidimit të lipideve duke bërë që ushqimet të ruhen më gjatë.

Të vjella

Kokrrat e karafilit përdoren edhe kundër të vjellave, problemeve në tretje dhe shqetësimeve intestinale.