Flash News

KRYESORE

Puthjet e guximshme të Edi Ramës përballë mediave botërore

Puthjet e guximshme të Edi Ramës përballë mediave

Nuk janë të pakta rastet kur kryeministri shqiptar Edi Rama tërheq vëmendjen e mediave të huaja kur bëhet pjesë e samiteve dhe eventeve ndërkombëtare.

Në fokus të tyre Rama shpesh ka qenë jo për fjalimet, por për gjestet jo të zakonta që nuk i rrinë përshtat kostumit të një zyrtari të lartë.

Ashtu si edhe herë të tjera edhe sot Rama, tjetra ka guxuar me përshëndetet e tij me liderët e vendeve të tjera. Këtë herë Rama guxoi pak më shumë.

Në samitin që po mbahet në Itali, Rama ka puthur një prej liderëve të pranishme, pikërisht kryeministren italiane Giorgia Meloni.

Një video e publikuar në rrjetet sociale, tregon se si Rama puth në faqe Giorgia Meloni gjatë takimit në Moldavi, mirëpo duket se puthja i erdhi shumë papritur kryeministres italiane.

Kujtojmë ndërkohë se në samitin që po mbahet në Moldavi, vijojnë negociatat e ndërkombëtarëve për të çtensionuar situatën në veri të Kosovës.

17 maj 2023, Rama puth në ballë kryeministrin e Luksemburgut

Puthjet e guximshme të Edi Ramës përballë mediave
Rama puth në ballë kryeministrin e Luksemburgut

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë në Rekjavik të Islandës, ku mori pjesë në samitin e Këshillit të Evropës.

Ai është takuar me kryeministrin e Luksemburgut, Xavier Bettel.

Në takimin me Bettel, Rama nuk kursehet dhe i jep një puthje në ballë.

12 qershor 2019, Ramës i kthehen puthjet

Puthjet e guximshme të Edi Ramës përballë mediave
Presidenti i KE puth Ramën

Presidenti i KE-së është i njohur jo vetëm për shkak të postit të tij por edhe për shkak të gafave që bën nëpër takime dhe evente zyrtare.

Kështu edhe gjatë takimit në 2019 me kryeministrin Edi Rama në Bruksel.

Ndërsa po thoshte se zgjedhjet janë vendosur për në qershor dhe duhet të mbahen po atë muaj, Juncker tha në prill.

Në fund të konferencës së përbashkët për mediat, në vend të shtrëngonin duart, Juncker i është afruar Ramës për ta puthur.

27 gusht 2017

Puthjet e guximshme të Edi Ramës përballë mediave

Rama “puth e nduk” kryeministren serbe, por jo kryeministrin e Kosovës asokohe, Isa Mustafa

Rama i puth dorënVon der Leyen

Puthjet e guximshme të Edi Ramës përballë mediave

Në dhjetorin e vitit të kaluar në Tiranë u mbajt samiti historik ku morën pjesë 27 liderë europianë dhe disa zyrtarë të tjerë të lartë të unionit.

Në një prej momenteve që ra në sy ishte teksa ai pret presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, dhe i puth dorën.

 

 

 

 

 

Të fundit