Kush është gruaja që i siguronte miliarderit amerikan ‘skllavet e seksit’ (Fotot)

Historia e miliarderit amerikan Jeffrey Epstein, që u gjet i vdekur në qeli, ku vuante dënimin për trafikim seksual të vajzave minorene, vazhdon të bëjë bujë në mediat e huaja.

Këtë radhë, personazhi kryesor i historisë së tij ka qenë gruaja që i siguronte vajzat e mitura për orgjitë në të cilat dyshohet se merrnin pjesë zyrtarë të lartë amerikanë dhe njerëz me pushtet në fusha të ndryshme të shoqërisë.

Media ka zbuluar emrin dhe fotografitë e kësaj gruaje. Ajo quhet Ghislaine Maxëell dhe është ajo që gjithashtu e ka ndihmuar Epstein për të çimentuar miqësitë e tij me Princin Andreë, Donald Trump, Bill Klinton, Princin e Kurorës Saudite Mohammed bin Salman, Ëoody Allen etj.

Megjithëse është akuzuar si e përfshirë në këtë skandal, Ghislaine nuk është marrë ende në pyetje dhe nuk dihet nëse do të merret si e pandehur.