KRYESORE

Kush ishte biznesmeni dhe pronari i televizionit që u ekzekutua në Vlorë

Kush ishte biznesmeni dhe pronari i televizionit që u ekzekutua në

Nga ekzekutimi i sotëm në sheshi “Flamurtari” në Vlorë, pas viktimës së parë drejtorit të OSHEE-së, Roland Saliut, viktima e dytë që mbeti nga sulmi me kallashnikov mësohet se ka qenë Erven Hyseni.

Hyseni njihet nga të gjithë si biznesmenë dhe pronar i televizionit "Vlora Channel". Edhe pse ende nuk është zbardhur dinamika e plotë e ngjarjes, dyshet se paraprakisht shënjestër i atentatit ka qenë pikërisht biznesmeni nga Vlora.

Ditari politik

Të fundit