Lajm i mirë për Juventusin, rikthehet lideri i skuadrës

Juventusi tani po që ka marrë një lajm të mirë. Mbrojtësi veteran Giorgio Chiellini ka lënë pas dëmtimin e pësuar në javën e parë të kampionatit italian dhe shumë shpejt pritet të rikthehet në fushë.

Rikuperimi i mbrojtësit ka shkuar mbarë dhe 35-vjeçari e ka dhënë lajmin me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Më në fund rikthimi në fushë“, ka shkruar mbrojtësi i “Zonjës së vjetër”, teksa ka postuar edhe një video ku shfaqet duke kryer ushtrime aerobike.

Rithimi i një lojtari lider si Chiellini i forcon akoma edhe më shumë kampionët e Serisë A. Ai ëndërron që të luajë në Kampionatin Europian 2020.