Largohet nga detyra zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, njofton Trump: Shpresoj të kthehet një ditë

Sarah Sanders nuk do të mbajë më postin e zëdhënëses së Shtëpisë së Bardhë.

Lajmin e ka bërë publik presidenti i SHBA, Donald Trump, përmes rrjeteve sociale.

‘’E mrekullueshmja jonë Sarah Sanders do të lërë Shtëpinë e Bardhë dhe kthehet në vendlindje në Shtetin e Arkansasit në fund të muajit’’, shkruan në një postim në Twitter Trump, duke shtuar se shpresonte që një ditë ajo të ishte kandidate në funksionin si guvernatore e këtij shteti, një post që ka mbajtur i ati i saj, Mike Huckabee.

Sanders filloi punën si zëvendës-sekretare e shtypit përpara se të zëvendësonte Sean Spicer, më 2017 si sekretare e shtypit.