Flash News

KRYESORE

‘Largohu se ke dështuar!’, Rama i përgjigjet Bashës me Giuseppe Conte-n

Kryeministri, Edi Rama, ka ironizuar deklaratat e kreu të PD-së Lulzim Basha, i cili i kërkon dorëheqje me argumentin se ka dështuar.

Përmes një fotografie postuar në Facebook, bashkangjitur deklaratat e Bashës dhe kryeministrit Italian, Giuseppe Conte, Rama shkruan: Pa koment.

Po sot Rama publikoi deklaratën e presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk, duke i dhënë një tjetër ‘shuplakë’ liderit demokrat.

Në një deklaratë të dhënë sot nga selia blu, Basha fajësoi qeverinë e drejtuar nga Edi Rama, duke i kërkuar të ndjekë shembullin e Maqedonisë së Veriut, pra zgjedhje të parakohshme.

Të fundit