Flash News

KRYESORE

Lëkundjet e tërmetit, thirrja e fortë e sizmologëve për qytetarët: Kini kujdes

Lëkundjet e tërmetit, thirrja e fortë e sizmologëve për

Sipas sizmologëve në një lidhje telefonike me 'News 24', do ketë sërish tërmete të tjera, por me intensitet më të ulët.

Ata theksojnë se qytetarët që ndodhen në afërsi të epiqendrës  duhet të tregojnë kujdes të shtuar.

“Qytetarët që ndodhen në afërsi të epiqendrës, duhet të bëjnë kujdes, ne nuk i parashikojmë do tërmetet”-theksuan ata.

Tërmetet kanë shkaktuar panik në qytetin e Durrësit, Tiranës, por edhe në qytetet e tjera të vendit.

Deri tani nuk raportohet për viktima por vetëm plagosje dhe lëndime të lehta. Ndërkohë janë raportuar dhe shumë dëme materiale.

 

Ditari politik

Të fundit