“Lironi Xhisielën!”, shoqëria civile protestë para Kryeministrisë

Ditën e hënë përpara Kryeministrisë shoqëria civile do të zhvillojë një protestë në shenjë sensibilizimi me Xhisiela Malokun, vajzën që u dhunua nga djali i deputetit socialist Rrahman Rrahja.

Protesta do të mbahet nga ora 17:00 deri në 19:00.  Qytetarët protestojnë me posterin e 2011-s, kur Rrahja kandidonte si kryetar bashkie në Nikël të Fushë Krujës.

Kujtojmë që Xhisiela Maloku u dhunua nga Rrahja duke u djegur dhe me cigare në trup, ndërsa rastin e saj e bëri publike mediatikisht  ish efektivi i policisë Emiljano Nuhu.