Luana Vjollca nominohet si artistja më e mirë shqiptare në eventin në New York

‘Dolce Vita Awards’ do të mbahet në 10 nëntor të këtij viti në New York dhe ndarjet e çmimeve kanë protagonistë artistë nga e gjithë bota, të cilët përzgjidhen dhe nominohen për të fituar çmime të ndryshme.

Mes emrave si Cardi B, Faydee, etj, është nominuar edhe bukuroshja shqiptare, Luana Vjollca. Ka qenë vetë Luana ajo që e ka publikuar këtë lajm.

Luana Vjollca është duke punuar për të ngritur një emër në muzikë, pas investimit që i ka bërë imazhit të saj si moderatore.

Sot, Luana ka publikuar dhe bashkëpunimin e saj me këngëtarin e njohur Faydee.