“Marrëveshje me Air Albania për arsye pune, pa qëllim fitimi “, Paloka i kthehet Fugës: “Përgjigja” pa përgjigje. Kë takoi në kohë pandemie?

“Përgjigja pa përgjigje”, kështu e ka cilësuar nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, reagimin e Drejtorit të Informacionit në Kryeministri, Endri Fuga, për udhëtimin e kryeministrit Rama drejt Francës, i cili tha se: “Kemi marreveshje te posacme me Air Albania per arsye pune, pa qellim fitimi”.

Ndërsa e cilëson veprimin e kryeministrit si skandal, Paloka thekson se nuk është hera e parë që Rama ikën me charter nga vendi teksa shqiptarët janë në pikë të hallit.

“Cdo te thote kjo , qe Rama ne kohe pandemie dhe fundjave paska vajtur per pune ne Paris?!!
Po atehere thuajini shqiptareve , per cfare pune ? Ke takoi?”, vijon më tej nënkryetari i demokratëve, duke akuzuar kryeministrin se lëviz me charter edhe kur shkon bën foton me Cristiano Ronaldon.

Reagimi i plotë i Palokës:

Duhet te kesh surratin e paturp , arrogancen dhe mungesen e cdo ndjesie njerezore si Rama qe te kuptosh se si mundet kryeministri i nje vendi qe po shkon drejt falimentimit, ne kulmin e fatkeqesise dhe krizave , merr charterin dhe shkon per tu zderhallur per fundjave ne Paris !!!
Jo vetem kaq, po si ne cdo rast kur kapet ne skandal, pasi tenton te justifikohet duke mashtruar, merr guximin te sulmoje  ata qe e denoncojne ;kryesisht opoziten dhe mediat opozitare!

Qytetaret me te varfer te Evropes, ende nuk kane marre pergjigje se perse kryeministri i tyre, ai qe i ka izoluar e privuar nga te drejtat elementare prej tre muajsh, ndermerr nje udhetim me charter per te kaluar fundjaven ne Paris?!
Megjithese skandali ka marre dhene , nuk ka asnje pergjigje, vetem tallje me qytetaret dhe sulme palacosh ndaj opozites!
“Kemi marreveshje te posacme me Air Albania per arsye pune, pa qellim fitimi”(?!?!) Kjo eshte “pergjigja” pa pergjigje.
Cdo te thote kjo , qe Rama ne kohe pandemie dhe fundjave paska vajtur per pune ne Paris?!!
Po atehere thuajini shqiptareve , per cfare pune ? Ke takoi?
Mbase kryeministri ka vajtur te zgjidh hallet e popullit dhe ne i biem ne qafe kot…! Sipas Bankes Boterore varferia ne Shqiperi pas pandemise do arrij ne 48%! Mbase ka vajtur “te na shpetoje” dhe kete here !
Nuk eshte per here te pare qe kur shqiptaret jane ne pike te hallit Rama merr charter e bredh neper bote per qejfet e tij, here per te hapur ekspozita e here edhe vetem per nje foto me Cristiano Ronaldon.
Na thoni , per cfare fluturoi kete here? Sigurisht jo per hallet e shqiptareve!