Masakra në Vlorë, biseda e autorit me xhaxhain në Facebook për kushërinjtë: Po më ngacmuan nuk i lë rehat

Ridvan Zykaj, 24-vjeçar, vrau me armë zjarri 8 kushërinjtë e tij. Ngjarja ndodhi pasditen e së premtes në fshatin Resulaj, Bashkia Selenicë, ndërsa nuk dihen ende motivet e ngjarjes.

Autori ishte mjaft aktiv në rrjetet sociale ku postonte vazhdimisht foto por edhe shprehje.

Në një prej postimeve, një prej personave i cili e quaj atë nipçe, e këshillon që të ‘mos bëj fjalë me njeri dhe sidomos me kushërinjtë’.

Zyka i përgjigjet duke e quajtur xha ku pasi e falënderon për këshillën thotë se ai kot nuk u bie në qafë ‘por kam një gjë po më ngacmuan atëherë si lë rehat’.