Mbrojtësi tallet me Guardiolën: Kur do të dalësh nga karantina, por…

Benjamin Mendy ka premtuar se do të sillet mirë me postimet e tij në rrjetet sociale, por nuk po e mban fjalën. Ai vazhdon të tallet.

Me siguri që trajneri i tij, Pep Guardiola, do ta lejojë të vazhdojë kështu, sepse futbollistët aktualisht janë në kushte karantine. Në fakt, është vetë katalanasi Pep ai i cili ka përfunduar në shënjestrën e mbrojtësit të majtë të Manchester City në Instagram.

“Kur do të dalësh nga karantina dhe babai të kap sërish”, – shkruan ka shkruar Mendy në postimin e tij më të fundit. Si do të përgjigjet Pep? Nuk e dimë. Kemi rreth dy javë pa konferenca për shtyp.