Flash News

KRYESORE

Mbyllën të gjithë botën, por shikoni se çfarë ndodh sot në Wuhan (FOTO)

Mbyllën të gjithë botën, por shikoni se çfarë

Ende nuk është konfirmuar zyrtarisht, por deri tani Wuhan shihet si vendi i origjinës së virusit COVID-19, i cili ka vendosur në panik gjithë botë dhe ka marrë deri tani mbi 965 mijë jetë njerëzish.

Por, duket se virusi i tmerrshëm është harruar shpejt në qytetin kinez. Së fundmi, në media janë duke qarkulluar pamje shqetësuese nga Wuhan-i, ku qindra të rinj festojnë ngjitur me njëri-tjetrin.

Jeta e natës zhvillohet pa problem nga të rinjtë në qytetin kinez, pa maska, pa distancë, madje nuk mungojnë as puthjet me njëri-tjetrin.

A thua se ka marrë fund pandemia COVID-19 në Wuhan, i cili na ka lënë në mendje imazhet me viktima në mes të rrugës dimrin e kaluar?

[gallery td_select_gallery_slide="slide" ids="415447,415448,415449,415450,415451,415452,415453,415454,415455,415456,415457"]

Ditari politik

Të fundit