Ndahet nga jeta në moshën 16 vjeçare aktorja britanike

Aktorja britanike, Mya-Lecia Naylor ka ndërruar jetë në moshën 16 vjeçare. Lajmi është dhënë nga BBC, që konfirmon se Naylor ka ndërruar jetë të dielën, por nuk jepet informacion se çfarë e shkaktoi vdekjen e saj.

Edhe pse në një moshë shumë të re, Mya-Lecia Naylor kishte arritur të kthehej në një personazh të preferuar për publikun britanik dhe kryesisht për adoleshentët.

Ajo e nisi karrierën në vitin 2011-të kur ishte vetëm 9 vjeçe me serialin ‘Tati’s Hotel’, për të vijuar me role të tjera. Këtë vit, Mya u shfaq në filmin ‘Almost Never’ në krah të aktores së njohur britanike, Emily Atack.