Ndërkohë që të gjithë presin finalen e Champions-it, Sergio Ramos publikon këngën “hip-hop”

Mbrojtësi dhe kapiteni i Realit të Madridit, Sergio Ramos, së fundmi i ka habitur të gjithë me postimin e tij në rrjetet sociale, ku ka publikuar linkun e një kënge “hip-hop” të kënduar nga vetë ai.

Kënga është një përshkrim i jetës së tij dhe karrierës futbollistike, teksa përmendet të thuhet se është “mrojtësi më i mirë i globit”.

Bashkangjitur videos ai ka shkruar se ka akoma disa strofa për t’u plotësuar, duke lënë të kuptohet se këto rreshta do të jenë sukseset e tij të rradhës.

Ramos ka falenderuar të gjithë ata që e kanë mbështetur në realizimin e këngës, si edhe ka publikuar linqet nga ku tifozët mund ta ndjekin këngën e tij të plotë.

“Shtëpia, disa miq, shumë magji dhe ky është rezultati. Jeta ime në një këngë. Por ka akoma shumë rreshta për t’u shkruar. Falenderoj të gjithë ata që më kanë mbështëtur deri tani”, ka shkruar Sergio bashkangjitur videos në ‘Instagram’.

View this post on Instagram

Mi casa, unos amigos, mucha magia y este es el resultado.Mi vida en una canción… y muchas estrofas aún por escribir. Gracias a todos los que me habéis llevado y acompañado hasta aquí. 》》》》》》》》》》》 Canción: SR4 La podéis encontrar en iTunes, Spotify, Google Play y en todos los canales digitales de música. Link en la bio☝️ • • • My house, some friends, plenty of magic and this is the result. My life in a song… and lots of verses still to write. Thank you to all of you who have supported me and accompanied me this far. 》》》》》》》》》》》 Song: SR4 You can find it on iTunes, Spotify, Google Play and on all digital music channels. Link in bio ☝️

A post shared by Sergio Ramos (@sergioramos) on