Negociatat/ Vasili publikon videon: Ku shkoi data e qershorit?

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, i ka quajtur gënjeshtra deklaratat e maxhorancës së në datën 18 tetor Shqipëria do të marrë një PO për negociatat.

“Po medaljet e ndara nje vit me pare nga Rama per suksesin e hapjes se negociatave,po genjeshtra gjigande e Rames qe paskeshim marre daten per ne qershor te 2019 pas tallazeve te Europes,ku shkuan?”, shkruan Vasili në facebook ku ka publikuar edhe një video të kryeministrit Edi Rama, gjatë fjalës së tij më 29 qershor 2018.

Ndërkohë, presidenti i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë javën që vjen.

Vizita e Tusk vjen vetëm një muaj para vendimit të Këshillit Evropian për çeljen ose jo të negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.

Me e pakta mbylleni gojen dhe ikni!(VIDEO).Sot po na thone Rama dhe sejmenet e tij ne politike dhe media,qe medemek ne 18 tetor Brukseli do te thote : po me kushte.Kjo eshte thjesht e njejta genjeshter e degjuar per vite me radhe.Vendimi eshte vetem nje:Hapja e negociatave me date te percaktuar dhe pa kushte.Po medaljet e ndara nje vit me pare nga Rama per suksesin e hapjes se negociatave,po genjeshtra gjigande e Rames qe paskeshim marre daten per ne qershor te 2019 pas tallazeve te Europes,ku shkuan?Shiheni VIDEON miq dhe komentet e tjera s'kane asnje vlere.Mbetet tu themi vetem: Mbylleni gojen dhe ikni!!

Gepostet von Petrit Vasili am Samstag, 14. September 2019