KRYESORE

"Nuk do tronditet vetëm politika”, Spartak Ngjela paralajmëron çfarë do të ndodhë në tetor

"Nuk do tronditet vetëm politika”, Spartak Ngjela

Avokati Spartak Ngjela deklaron se “Reforma në Drejtësi dhe antikorrupsin nuk ka trembur vetëm politikanët por edhe gazetarët e moderatorët.” Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ngjela paralajmëron ndryshime të papritura gjatë muajit tetor.

Postimi i plotë:

Reforma në drejtësi dhe antikorrupsin, nuk ka trembur vetëm politikanët e lartë dhe gjyqtarët e korruptuar: ajo ka trembur edhe gazetarët e moderatorët e shitur te korrupsioni i lartë shtetërorë.

A e di këtë ambasadorja amerikane në Tiranë, zonja e nderuar për shqiptarët, Yuri Kim?

Sigurisht që e di.

Madje këtë ajo e provoi dhe sot.

Një gjë është e sigurt: të temburit nga ligji dhe drejtësia, kur bashkohen bëhen qesharakë.

Do të krijohen shumë situata të tilla qesharake nga bashkimet e të korruptuarve, gjatë muajit tetor të këtij viti.

Keni për t’i parë…

Ditari politik

Të fundit