Operacion blic në Qafë Thanë, kapet sasi e madhe droge në një furgon

FOTO ILUSTRUESE

Një operacion blic në Qafë –Thanë ka ndaluar një furgon, pasi dyshohet se transportonte një sasi të madhe lënde narkotike.

Sipas Report tv, dyshohet se në furgon gjendej mbi 1 ton drogë, ndërsa deri tani janë shoqëruar tre persona.

Në operacionin antidrogë asistuan FNSH-ja dhe  policia e komisariatit të Elbasanit. Droga dyshohet se është fshehur në shasinë e furgonit, i cili aktualisht është dërguar në Elbasan për ekspertim.