Flash News

KRYESORE

‘Paralajmërim për Ramën?’, Bushati: Mungesa e postit më bën më të vendosur

‘Paralajmërim për Ramën?’, Bushati: Mungesa e postit

Në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama ndryshoi tre drejtues në qarqet e Tiranës, Shkodrës dhe Lezhës. Bie në sy postimi i Ditmir Bushatit, që do të zëvendësohet nga kryebashkiaku i ri i Shkodrës, Valdrin Pjetri, që mori 8% në votimet e 30 qershorit.

Në një prononcim për mediat, Bushati u shpreh se do të ketë edhe komunikime të mëtejshme, ndërsa shtoi se posti nuk përbën ndonjë rëndësi të madhe për të.

“Te jeni të qetë do të ketë komunikime të mëtejshme. Nëse jam unë apo jo “mendimi ndryshe në PS”, për këtë duhet të pyesni tjerë dhe jo mua. Nuk ka rëndësi jam me post apo jo por për çfarë çështjesh luftoj. Mungesa e postit me bën te jem edhe me i vendosur per te çuar përpare projektet e mia”, u shpreh ai.

Ditari politik

Të fundit