KRYESORE

Pas denoncimit të mjekut reagon deputetja e PD: Kjo është shëndetësia falas Rama-Beqja

Pas denoncimit të mjekut reagon deputetja e PD: Kjo është

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook deputetja e PD Albana Vokshi ka reaguar mbi denoncimin e mjekut Damian Kuka në letërën e hapur drejtuar kryeministrit.

Kuka i shkruan Ramës sesa i duhej të paguante për të fituar një vend pune në QSUT, dhe se nga pamundësia për ti paguar u zhvendos në një vend tjetër.

 

Statusi i plotë:

Kjo eshte Shendetesia Falas e Rama-Beqja...qe per fat te keq do vazhdoje te rrenohet edhe ne vitet ne vijim...

15-25 mije Euro per nje vend pune ne shendetesi...

Sa vite I duhet nje mjeku t'i nxjerre keto para???

E ne cepin fundor te "te berit SHTET"...viktima me e madhe mbetet...qytetari!!

Ditari politik

Të fundit