Pas rikthimit në “Kënga Magjike”, Besa Kokëdhima flet për Ardit Gjebrean

Të dielën që lamë pas, Besa Kokëdhima u rikthye në “Kënga Magjike” pas 6 vitesh me një konkurrim krejt të sajin. Ajo e ka bërë vetë këngën me titull “Histori”, me të cilën garon përkrah emrave shumë të rëndësishëm në muzikën shqiptare.

 

View this post on Instagram

 

Histori 🖤 music & lyrics by me Arrangement @darkodimitrov 💎 Mund t’me shohesh poshte Mund t’me flakesh pas Mund te besh me mua sic ke bere cfare ke dash’ Shpirtin ma ke marre S’kam me cfare humbas Force T’mos harroj kush jam Lot Te ringrihem prape Te hedh nje hap T’mos kthehem pas Kur historia te ktheje Mes fytyrash do t’gjej Te t’them ne sy gjunjet pa mu prere Te duash ty, eshte parajse ne ferr Kur historia te ktheje Do kerkosh t’fundit here Te te mbaj ne gji te t’i fal une krejt Te duash ty eshte parajse ne ferr Te besova ty ne cdo cast, cdo marrezi Te mendova ty dhe kur trupi me kish ngrire Zeri im u ngjir, therras fort emrin tend Force T’mos harroj kush jam Lot te ringrihem prape Te hedh nje hap Te t’le ty pas Ref x 2 Me fal qe erdha sonte pa njoftim Per mua s’ka mbaruar ti e di… Nje shprese e kam une ende Se do t’gjej diku prape Ai qe do me shume jo nuk fat Se kur do me shume jo nuk ke fat Lot x 2 Force x 2 Refren x 3

A post shared by Besa (@besaofficial) on

Kënga është pritur shumë mirë nga publiku dhe ka pasur një përkrahje të madhe, teksa vetë këngëtarja ka ndarë publikisht mendimin e saj për Ardit Gjebrenë.

Përmes diosa fotove të postuara nga konkurrimi i saj të dielën, ajo shkruan:

“Unë do jetoj dhe do largohem nga jeta, por Ardit Gjebrea do vazhdojë të bëjë muzikë të mirë dhe ‘show’ në Shqipëri.”

Me këtë, Besa ka marrë dhe aprovimin e fansave të cilët kanë komentuar që janë i të njëjtit mendim si Besa. Këngëtarja ka shkëlqyer edhe në paraqitje e cila dukej më në formë se kurrë dhe shumë e kuruar.