Pas takimit me ambasadorët, Bylkbashi dhe Vasili në zyrën e Bashës; në takim dhe Idrizi i PDIU-së

Një ditë pas takimit me kryetarin e PD-së Lulzim Basha, ambasadorët e SHBA, BE dhe Britanisë së Madhe zhvilluan sot një takim me anëtarët e Këshillit Politik në tentativë për të gjetur një zgjidhje.

Pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman, dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë shkuar në zyrën e Bashës.

Sipas News24, në takim është i pranishëm edhe kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi.