Pjerin Ndreu flet për lidhjet e Arta Markut me ish-deputeten e PD: E ka grua daje

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ka akuzuar PD-në për imoralitet për shkak se kundërshton emërimin e Arta Markut në krye të Prokurorisë së Përgjithshme, ndërkohë që ajo rrjedh nga një familje e djathtë dhe ka lidhje me ish-deputeten demokrate, Albina Deda.

Ndreu shkruan se Deda është gruaja e dajës së Arta Markut, ndërkohë që nëna e kryeprokurores është aktiviste e spikatur e PD-së në Fushë-Arrëz.

Reagimi:

Imoraliteti i PD s`ka kufi. Ndersa flet per kapje politike te prokurorise, harron te konfirmoje, megjithese e di mire se Arta Marku eshte bije e Ndrece Markut inxhinier nga Lezha, banues prej vitesh ne Fushe Arrez dhe mbesa e Prel Dedes, nje nga familjet me te persekutuara te Iballes se Pukes. Nena e saj Liza, eshte nje nder aktivistet me te spikatura te PD-se ne Fushe- Arrez. Rrjedh nga nje familje komplet me qasje e aktivitet te djathte. Gruaja e dajes se saj, Albina Deda ishte deputete e PD legjislaturen e kaluar. Ne kete parti nuk ka me skrupuj. Keta nuk njohin as robt e shpise se tyre para miopise politike, ku i ka zhytur Sali Berisha. PS kishte shume mundesi me gjete nje pinjoll apo pinjolle te majte, por kurrsesi s`e beri e as nuk e vuri si kriter duke treguar dinjitet. Megjithese me prejardhje te djathte, ajo rrjedh nga familjet me te nderuara te atyre zonave, pervec integritetit profesional, qe nuk ka jurist te berishizuar qe ta vere ne diskutim!!!