Politikani gjerman ia thotë në sy Ramës: Ka ende punë për t’u bërë para nisjes së bisedimeve për Shqipërinë në BE

Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU-së, Johann Wadephul ka takuar sot kryeministrin Edi Rama, Ministrin e Jashtëm Gent Cakaj dhe Elisa Spiropalin.

Wadephul jua ka thënë në sy politikanëve shqiptarë që ka shumë punë për t’u bërë para nisjes së bisedimeve për çeljen e negociatave për Shqipërinë në BE.

Në një reagim në Twitter, Johann Wadephul shkruan, “Sot bisedova me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. E vlerësova progresin që është bërë deri më tani, por gjithashtu theksova se ende ka shumë punë për t’u bërë përpara se të nisin bisedimet për pranim”.