Flash News

POLITIKOFF

Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"

Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"

Princesha Diana mbahet mend për shumë gjëra - sensi i saj unik i stilit është një prej tyre.

Këtë verë, fansat mbretërorë mund të mësojnë më shumë për veshjet e Dianës si pjesë e një ekspozite të ardhshme, e cila do të paraqesë veshjen e dasmës së princeshës së ndjerë, hera e parë që shfaqet në publik pas 25 vjetësh.

Ekspozita "Royal Style" në Kensington Palace do të eksplorojë marrëdhëniet intime midis stilistit dhe klientit mbretëror, duke shfaqur copa arkivash të papara më parë, duke përfshirë fustan ikonik nga David dhe Elizabeth Emanuel.

Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"

Veshja ishte e punuar e gjitha me dorë, me gur të qëndisur përmbante me një bisht 25 metra i gjatë, më i gjati në historinë mbretërore, i cili mbushi në mënyrë dramatike korridorin e Katedrales St. Pauls më 29 korrik 1981.

Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"

Të dy Princi Harry dhe Princi William dhanë lejen që të ekspozohej fustani i dasmës së nënës së tyre. Fustani, e cila mbetet një nga veshjet më të famshme të dasmës në histori, u bë me dantella që fillimisht i përkisnin Mbretëreshës Mary (gjyshja e Mbretëreshës Elizabeth). Ajo përmbante mëngë të fryra - një nënshkrim i kohës - dhe detaje.

Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"

Përveç veshjes ikonike të dasmës së Dianës, vizitorët mund të shohin gjithashtu një fustan të stilit të shekullit të 18-të të dizajnuar për Princeshën Margaret nga Oliver Messel, më i njohuri për punën e tij në prodhimet teatrale. Veshja vezulluese në ngjyrë kali me detaje gold (ngjyrë ari) është shfaqur së bashku me skicën origjinale të Messel.

Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"

Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"Brenda ekspozitës të "Stilit Mbretëror"

Të fundit