Flash News

POLITIKOFF

Festivali i “Këngës Magjike” s’do të mbahet këtë vit

Festivali i “Këngës Magjike” s’do të mbahet

Këtë vit nuk do të mbahet ‘Kënga Magjike’.

Festivali nuk do të rikthehet këtë vit dhe këtë e konfirmojnë burime të emisionit Prive.

Një pauzë tjetër ishte vendosur edhe në vitin 2020 – “Kënga Magjike” e atij viti, nuk ishte mbajtur për shkak të pandemisë me Coronavirus.

Akoma nuk është publikuar një konfirmim zyrtar e as një sqarim nga ana e organizatorëve të festivalit mbi anulimin e evenimentit për këtë vit, duke lënë kështu nën hije, arsyet që qëndrojnë pas këtij vendimi të papritur.

Përndryshe, “Kënga Magjike” është një garë muzikore e përvitshme që organizohet nga televizioni shqiptar Televizioni Klan, nën drejtimin dhe prezantimin e Ardit Gjebreas.

Të fundit