Porositë e fundit, Fatmir Xhafaj fotografohet në shoqërinë e kreut të Gardës së Republikës

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i ka dhënë porositë e fundit përpara nisjes së protestës së opozitës, Komandatit të Gardës së Republikës, Gramos Sako. Fotot janë publikuar nga fotografi Agim Rama.

Protesta e mijëra qytetarëve do të nisë në orën 12:00 në bulevardin kryesor të Tiranës dhe liderët e opozitës do të mbajnë fjalime përpara selisë së Kryeministrisë, ku do të bëjnë thirrje për largimin e qeverisë së Edi Ramës.

Të tjera nga protesta

‘AA 003 GB’ niset nga Vlora për në Tiranë, qytetarët gati për protestën

Video/Policia presion protestuesve, në Shkodër ngrihet postbllok nga FNSH për të kontrolluar qytetarët

Protesta e opozitës, si u pasqyrua sot në faqet e para të gazetave