Propozimi i Bashës pas tërmetit, Shano: Më mirë të dish sesa të kesh

Dritan Shano, ekspert ekonomie dhe anëtar i Këshillit të Partisë Demokratike komenton thirrjen e kreut të opozitës jashtëparlamentare Lulzim Basha për rifillimin e ekonomisë pas tërmetit të 26 nëntorit, ashtu si edhe reagimin e qeverisë përballë kësaj situate.

Në një status në twitter, Shano thekson se “Qeveria akoma nuk ka standardizuar ngjyrat që përcaktojnë atje ndërtesat në të banueshme ose jo”.

“Basha propozon 5 pika për rifillimin e ekonomisë dhe jetës në zonat e fatkeqësisë, në Durrës, Thumanë e gjetkë; Qeveria akoma nuk ka standardizuar ngjyrat që përcaktojnë atje ndërtesat në të banueshme ose jo … Më mirë të dish sesa të kesh. Më mirë akoma është të kesh atë që di!”, komenton Shano.