Pse duhet të përdorni aloe vera dhe lëng limoni

Provojeni këtë trajtim për flokë në shtëpi: Përzieni aloe vera dhe lëng limoni për të shpëtuar nga flokët e yndyrshëm.

Për ta përgatitur, përzieni një kupë ujë, një ose dy lugë çaji xhel aloe vera dhe një lugë gjelle lëng limoni. E përdorni këtë përzierje për të shpërlarë flokët, më mirë do t’i ishte pasi i keni larë me shampo.

Mbajeni për pak minuta dhe më pas i lani flokët me ujë të vakët. Përsëriteni trajtimin çdo javë.