Rajoni

Tërmet në Greqi, qytetarët e panikosur dalin në rrugë (video)

Tërmet në Greqi, qytetarët e panikosur dalin në rrugë
Foto ilustruese

Tërmeti me magnitudë 5.9 të shkallës rihter ka shkaktuar panik në zonën, ku kishte dhe epiqendrën. Mediat greke kanë nxjerrë video, ku shihen se qytetarët kanë dalë në rrugë. Tërmeti që goditi Greqinë është ndier edhe në Shqipëri, pasi lëkundjet kanë qenë të fuqishme.

Të fundit