Rama: Askush nuk ikën nga puna në ish bashkitë e djathta nëse punon

Kryeministri Edi Rama e ka bërë të qartë se me marrjen e bashkive të vendit në drejtim nga PS-ja, pas zgjedhjeve të 30 qershorit, prioritet do t’i jepet punës.

Ai në Facebook shkroi se asnjë punonjës nuk do të largohet, nëse do të bëjë punën e tij me seriozitet.

“Vau i Dejës, Përmet, Mat, Selenicë – Vijon pa pushim heqja e zhulit, plehrave e ferrave nga territoret, ku pas largimit të kryebashkiakëve revolucionarë, punonjësit e pastrimit nuk paguhen më si turistë politikë, për të mbushur radhët e protestave antishtet në Tiranë, po janë kthyer në punën e tyre në shërbim të komuniteteve👍

E meqë ra fjala, deri tani askush s’është larguar nga puna në ish-bashkitë e djathta (përveç ca kokave të mëdha e të pagdhendura politike, që kanë ikur me dorëheqje) dhe do të largohet vetëm kush nuk do të dojë t’i futet punës; në 30 qershor Shqipëria nuk votoi për të majtën po për TE DREJTEN dhe unë do të bëj çmos që askujt të mos i mohohet padrejtësisht, e drejta për të treguar se e do dhe e bën si duhet, punën që ka🤝”, shkroi Rama.