Rama shkarkon nga detyra zv/ministrin e Mbrojtjes

Kryeministri Edi Rama ka marrë vendimin për të shkarkuar nga detyra zv/ministrin e Mbrojtjes, Idlir Peçin. Vendimi është marrë në mbledhjen e fundit të Qeverisë dhe deri më tani nuk dihen arsyet e kësaj lëvizje, pak muaj nga krijimi i qeverisë re.

Idlir Peçi u emërua në këtë post vitin e kaluar pas largimit nga detyra si zv/ministër i Drejtësisë.

PD dhe LSI në qeveri, Rama pezullon prokurimet publike