KRYESORE

Reshje të dendura dhe vranësira, ky është parashikimi i motit për sot

Reshje të dendura dhe vranësira, ky është parashikimi i

Moti sot në vend do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë reshje shiu që herë pas here do të jenë në formën e rebesheve.

Sipas Meteoalb, zonat që rrezikohen nga përmbytjet janë Shkodra, Lezha, Durrësi, Vlora dhe Gjirokastra.

Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09°C në 19°C, në zonat e ulëta nga 17ºC në 26°C dhe në zonat bregdetare nga 18°C në 27°C.

Era do të fryejë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 6 ballë.

Ditari politik

Të fundit