Seksi dhe dobësia e shenjave të horoskopit

Sipas astrologjisë ka pjesë të caktuara të turpit që janë më të ndjeshme në varësi të vitalitetit dhe shëndetit. Këto zona “i çmendin” ata në krevat.

Dashi: Koka
Dashi ka temperament të luhatshëm.  Veprojnë shpejt dhe me shkathtësi. Kështu në krevat, mos u ndjeni keq nëse iu prekin pak flokët. Më mirë akoma kur i tërhiqni ato! Kur vjen puna te seksi, e adhurojnë të puthen në zonën e qafës dhe eksitohen më shumë kur guxoni.

Binjakët: mushkëritë, shpatullat, krahët, duart.  Zona më erogjene e binjakëve janë pikërisht duar. Ledhatime dhe prekje te shpatullat dhe krahët janë gjithashtu një kënaqësi më vetë për ata.

Gaforrja: Gjoks, kraharor dhe stomak.
Sipas astrologjisë, Gaforret e adhurojnë kur partnerët e tyre luajnë në zonën e thithkave. Qoftë mashkull apo femër, pjesa e kraharorit është zona e tyre më eurogjene.

Luani: Pjesa e sipërme e shpinës. Nëse dikush përshkon gishtat tek pjesa e sipërme e shpinës apo ledhaton zonën e zemrës,është e sigurt se do i eksitojë luanët pa masë.

Virgjëresha: Abdominalet. Virgjëresha njihet si kritikuese e pamëshirshëm dhe perfeksioniste e lindur, por kur parteri i tyre prek zonën e abdominaleve humbin logjikën dhe iu jepen ndjesive.

Peshorja: Anusi. Peshoret njihen për tipat e urtë dhe romantikë, por kur vjen puna tek seksi, nuk dinë të ndalen. Pika e tyre më e fortë (edhe pse ndonjëherë kanë turp ta pranojnë) është pikërisht anusi.

Akrepi: Gjenitalet. Akrepi është shenja më seksuale e horoskopit, por kjo nuk do të thotë se jepen pas kujtdo. Në fakt ata janë parterë shumë besnike njëherë që bien në dashuri me dikë. Nga ana tjetër akrepi e merr seksin kaq seriozisht sa nuk di të ndalet kur partneri, epo le të themi, shkon aty poshtë.

Shigjetari: Beli dhe vithet. Ajo që duhet të bëni është të vendosni duart rreth pjesës së belit apo vitheve dhe do e joshni sa hap e mbyll sytë këtë shenjë.

Bricjapi: Gjunjët. Bricjapët aq të vendosur dhe seriozë sa duken, e humbin komplet këtë karakteristikë të tyren, njëherë që partneri përshkon duart (ndoshta dhe gjuhën) tek gjunjët e tyre.

Ujori: Pulpa dhe kyçet e këmbëve. Nëse jeni në shtrat me një ujor, pozicioni 69 ju vjen në ndihmë. Masazhoni pulpat dhe pjesën e poshtme të këmbëve për t’i eksituar ata më lehtë.

Peshqit: Këmbët. Fokusohuni tek pjesa e këmbëve tek peshqit, pasi mendohet se janë zona e tyre më e ndjeshme dhe ju jep një kënaqësi të veçantë. Megjithatë sigurohuni që ata të jenë në një pozicion të rehatshëm dhe të përkrahin idenë tuaj, pasi si e dini, janë tipa pak të vështirë.