Shitet unaza e Kobe Bryant për një shumë të majme

Në 26 janar të këtij viti, legjenda e basketbollit, Kobe Bryant, u nda nga jeta bashkë me vajzën e tij, Gigin dhe 6 persona të tjerë që ndodheshin në bord.

Ky lajm shokoi botën e sportit dhe të gjithë miqtë e fansat e ish-basketbollistit. Por fansat duan të mbajnë gjallë kujtimin e tij dhe ata anë vendosur që vlerësojnë gjërat materiale që ai ka lënë pas. Kështu ka ndodhur me unazën e tij të famshme me ar dhe diamant.

Kjo unazë, e cila përmban rreth 40 gur të vegjël diamantesh është shitur në ankand për 206.000 dollarë.

Ankandi i cili u organizua nga “Goldin Auctions” të dielën, në fillim filloi me shifrën prej 15.000 dollarë për të arritur më pas shumën maksimale.

Ajo ishte një prej dy unazave identike që basketbollisti i ndjerë ua kishte dhuruar prindërve të tij, Pamela dhe Joe “Jellybean” Bryant, për ta nderuar suksesin me Los Angeles Lakers në sezonin “1999-2000”.