Si do të jetë moti për ditën e sotme në vendin tonë

Dita e sotme (e diele) do të sjellë ndryshime në krahasim me ditën e djeshme (e shtune) sa  i përket motit dhe qëndrueshmërisë së temperaturave.

Sipas shërbimit meteorologjik, sot do të mbizotërojë moti i kthjellët me vranësira kalimtare.

Kurse era, do të fryjë nga veriperëndimi e lehtë e mesatare.

Temperaturat do të pësojnë luhatjet si më poshtë: