Situata politike/ Ish-deputeti i PS thirrje Nanos: Nëse të dhimbset Shqipëria dhe partia për të cilën bërë burg, fol!

Taulant Dedja dhe Fatos Nano

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Taulant Dedja i ka bërë thirrje publike ish-kryeministrit Fatos Nano që të reagojë për situatën në të cilën ndodhet sot Shqipëria dhe PS-ja.

Në një reagim në Facebook, ai i bën thirrje po ashtu dhe dy ish-presidentëve Rexhep Meidani dhe Alfred Moisiu, e shkrimtarit të madh Kadare që të reagojnë, dhe se nuk e kupton heshtjen e tyre.

“Fatos Nano, nese te dhimbset pak Shqiperia dhe partia per te cilen bere 4 vjet burg te padrejte, dil e thuaj nje fjale per ate qe po ndodh sot! Nuk besoj se je duke shkruar ndonje liber… Nuk e kuptoj as heshtjen tende, as te dy ish-presidenteve Meidani dhe Moisiu. Aq me pak te shkrimtarit kombetar Ismail Kadare… Topi dihet qe shkoi “mish per top”!”, shkruan Dedja.

Përplasje brenda PS? ‘Rilindasit’ e Ramës pothuajse i kanë asgjësuar që tani socialistët