Skënderbeu mposht me dramë Bylisin, Teuta ka humbur busullën

Skënderbeu fitoi me rezultatin 2-3 ndaj Bylisit në një ndeshje të çmendur.  Fati i takimit u vendos dhe nga gjyqtari që akordoi 3 penallti. Në fundin e pjesës së parë, korçarët morën një penallti të dyshimtë që u kthye në gol nga Krasniqi.

Bylisi iu përgjigj miqve në pjesën e dytë me pesë minuta të frikshme. Murataj dhe Goxha shënuan dy herë me dy gola spektakolarë, por Bregu dhe Gripshi më pas prishën festën e ballshiotëve. Dy shtatshkurtrit shënuan për të rrëmbyer 3 pikët.

Teuta nuk shkon më shumë se një barazim 0-0 ndaj Luftëtarit. Ekipi gjirokastrit ndali majft mirë durrsakët duke marrë një pikë, ndërsa miqtë ndalen sërish dhe nuk janë aty ku duhet për objektivat që kanë.