Sot, shansi i fundit i italianëve për të qenë në Botëror

Itali-Sudei është ndeshja që do të luhet mbrëmjen e sotme në “San Siro” dhe që do të përcaktojë se kush prej ekipeve do të vijojë më tej për të qenë pjesë e kampionatit Botëror “Rusi 2018”.

Nga ndeshja e parë përfundoi 1-0 në favor të vendasve dhe tashmë italianë do tu duhet ta përmbysin këtë rezultat nëse duan të jenë mes ekipeve të mirë mira të botës.

Në rast dështimi, Italia nuk do të ishte pjesë e Botërorit, gjë e cila ka gjashtë dekada pa ndodhur.