Suksesi i Dua Lipës falë bashkëpunimit me J Balvin, këngëtarja kryeson top listat latine

“Un dia” është një nga këngët e cila është një remix nga bashkëpunimi i Dua Lipës me J Balvin, Bad Bunny dhe Tainy po rezulton mjaft i suksesshëm. “Un dia” renditet e para në sondazhin e “Hot Latin Songs”.

Bashkëpunimi i tyre, publikuar në 24 korrik, rrëzoi nga froni një bashkëpunim tjetër nga Black Eyed Peas, Ozuna dhe J.Rey Soul me këngën “Mamacita” që qëndroi në top listë për tre javë rresht.

Kjo këngë shënon dhe debutimin e Dua Lipës në top listat latine dhe kryeson në çdo top listë latine në Billboard.