Surpriza e Rovena Dilos në Kënga Magjike, vjen ashtu siç nuk e kemi menduar

Këngëtarja Rovena Dilo  prej kohësh i ka munguar skenës së “Këngës Magjike”. Këtë vit ajo ka vendos të vij ndryshe, me një profil tjetër muzikor  të cilin nuk e ka eksploruar më parë.

E pyetur nga Ardit Gjebrea se përse i ka munguar skenës së “Këngës Magjie” Dilo përgjigjet se për të konkurruar në këtë festival duhet që të angazhohet shumë për të nxjerr një punë shumë të mirë.

“Ke le për mu” titullohet kënga që Rovena sapo ka prezantuar dhe, siç mund të kuptohet edhe nga titulli, teksti është shkruar në gegërisht.  Dialekt të cilin e kanë provuar shumë artistë shqiptarë por nuk ja kanë dalë gjithmonë të jenë perfekt.  Ndërsa Rovena, siç u pa edhe nga duartrokitjet u pritë mirë nga publiku, dhe shumë shpejt mund të themi se kjo këngë do të bëhet hit.