14 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Adriatik Llalla

Tag: Adriatik Llalla

Personat ‘non-grata’, ish-diplomati i parë i SHBA në Shqipëri: Korrupsioni ka...

Ish-diplomati i parë amerikan në Shqipëri pas rënies së komunizmit, Christofer Hill ka komentuar mesazhin e pak ditëve më parë të ambasadës së SHBA...

Zyrtarët e korruptuar kurrë vizë për SHBA, ambasada: Janë 14 raste...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka rikthyer vëmendjen te ndëshkimi i zyrtarëve të lartë të korruptuar në Shqipëri. Në një postim në rrjetet...

“Krimet e Rënda” letër-porosi autoriteteve të SHBA, dy pyetje për Adriatik...

Prokuroria për Krime të Rënda ka nisur drejt autoriteteve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës një letër-porosi me disa pyetje, në lidhje më hetimet...

Grabitja në Rinas/ “Meta erdhi me të njëjtin avion, Llalla në...

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar se në avionin që po futeshin 10 milionë eurot e grabitura ndodhej edhe Adratik Llalla. Ish-prokurori i Përgjithshëm po bëhej...

Zgjaten hetimet për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla

Janë zgjatur me tre muaj afatet për hetimin e ish-Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, që...

Ish-kryeprokurori Llalla punëson lobistë në SHBA për të shpëtuar nga ‘lista...

Nga Birn Albania Michael Gibaldi është një jurist i diplomuar ‘suma cum laude’ nga Universiteti Pensilvanisë dhe i Harvardit dhe specializohet me fokus në çështje...

Përgjigje nga Gjermania për Adriatik Llallën: Nuk zotëron asnjë pronë në...

Autoritetet gjermane i kanë kthyer përgjigje Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e cila përmes një letër-porosie pati kërkuar informacione lidhur me pasurinë e ish-kryeprokurorit...

A u ‘shërua’ Adriatik Llalla pas largimit të Donald Lu-së nga...

Pas një mungese disa mujore Adriatik Llalla u rikthye në Tiranë. Sipas asaj që kanë raportuar mediat, ish-kryeprokurori ndodhet në kryeqytet prej 5 ditësh,...

Llalla kërkon t’i kthehen pronat, Apeli lë në fuqi vendimin e...

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga Gjykata e Shkallës së Parë për sekuestron preventive të...

Adriatik Llalla vjen në Tiranë dhe kërkon rikthimin e pronave me...

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla është rikthyer në Tiranë dhe ka ankimuar vendimin për sekuestrimin e pronave të tij me vlerë 1 miliard lekë. Avokati i Llallës,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!