19 C
Tirana
25/05/2020
Home Tags Agron Tufa

Tag: Agron Tufa

Agron Tufa publikon listën me 330 emra: Kush janë xhelatët e...

Agron Tufa, ish kreu i Institutit për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, ka publikuar një listë me 330 emra të cilësuar në bazë të...

Tufa pyet publikisht anëtarin e KLP: A ke njohje me këtë...

Ish-kreu i Institutit të Studimeve dhe Pasojave të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa është i bindur se anëtari i KLP, Bujar Sheshi ka qenë...

Agron Tufa pyet publikisht Spartak Brahon: O lumëmadh që na shet...

Ish-Drejtori i Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa i cili u largua në Zvicër me familjen, ku ka kërkuar...

Godole tregon përse kanë “frikë” nga paketa anti-shpifje: Agron Tufa vazhdon...

Pedagogia Jonila Godole, njëkohësisht  anëtare e Bordit të Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, ka folur për kërkesën për azil të...

Letër gruas së shkrimtarit  ‘të arratisur’ Agron Tufa: të qeshim mike..

E dashur Elvana, Të qeshim fort mike, aq sa të mundemi, madje përtej fuqisë të durimit, sepse e qeshura shpërthyese është e bukur! Ata kanë...

Agroni ka ikur, por ‘tufa’ ka mbetur. Përgjithmonë

Alfred Lela Nuk dua ta krahasoj Agron Tufën me Ismail Kadarenë; as vetë pedagogu i Letërsisë nuk do ta pranonte këtë shëmbëlltyrë të tepruar të...

Kërkoi azil politik në Zvicër pas kërcënimeve me jetë, Tufa: U...

Pas dorëheqjes si kreu i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit në Shqipëri (ISKPK), Agron Tufa arsyetoi përmes një letre se...

Ka patur debate televizive për Xhisielën, por jo për ikjen e...

Hysni Ndreu Ndër të gjitha lajmet e këqija që kanë shenjuar periudhën tridhjetëvjeçare paskomuniste në Shqipëri, ikja e shkrimtarit, përkthyesit e profesorit Agron Tufa mund...

Agron Gjekmarkaj: Ikja e Tufës; dëbojmë shkrimtarët dhe admirojmë zuzarët

Njëri prej shkrimtarve më në zë të vendit tonë u detyrua të ikë nga Shqipëria për të mbrojtur vetën dhe familjen. Pos kësaj ai...

Kërkoi azil politik në Zvicër, flet Agron Tufa: Braho më doli...

Agron Tufa u largua nga Shqipëria pak ditë më parë për tu vendosur në Zvicër, ku dhe ka kërkuar azil politik. Pas dorëheqjes si kreu...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!