22 C
Tirana
04/07/2020
Home Tags Akademia e Shkencave

Tag: Akademia e Shkencave

Luan Rama: Akademia e Shkencave, viktimë e ndërhyrjes politike. Mbyllja e...

Përmes një statusi të gjatë në ‘Facebook’ nënkryetari i LSI, Luan Rama ka komentuar debatin e ditëve të fundit për reformimin e Akademisë së...

Akademikët e presin nga Rama reformën në Akademi: Të reforomohet,...

Anëtarët e Akademisë së Shkencave kërkojnë që të jetë kryeministri Rama që të bëj reformën në këtë institucion të rëndësishëm të kërkimit shkencor. Anastas...

Artan Fuga: Kjo kryesi është përgjegjëse për ngurtësimin, kalbëzimin e Akademisë...

Menjëherë pas zgjedhjeve të reja në Akademinë e Shkencave, ka reaguar me anë të një interviste për Ora News, akademiku i njohur Artan Fuga....

Kryetarin e ri të Akademisë së Shkencave e zgjedhin… në gjumë

Mënyra se si u zgjodh kryetari i ri i Akademisë së Shkencave ka ngjalluar reagime të shumta, me kryeministrin Edi Rama që ka paralajmëruar...

Si po pritet reagimi i Ramës brenda Akademisë së Shkencave? Nuk...

Pavarësisht paralajmërimit të kryeministrit Edi Rama se Akademia e Shkencave nuk do të marrë asnjë qindarkë nëse nuk reformohet dhe nuk i jep fund...

Edi Rama i përgjigjet thirrjes së Artan Fugës: Akademikët të reformojnë...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur thirrjes së akademikut Artan Fuga për të reaguar lidhur me zgjedhjet brenda Akademisë së Shkencave, që ai i...

Debati për Akademinë e Shkencave, Vaso Tole: Thirrja për pjesëmarrje iu...

Më 4 shtator, Akademia e Shkencave të Shqipërisë do të zgjedhë kryetarin dhe zëvendëskryetarin e ri.  E bashkë me ta edhe disa anëtarë të...

8 pika për një Akademi Shkencash jorrotative!

Nga Artan Fuga N‌ë dijeni të opinionit publik dhe të mediave, të komunitetit intelektual dhe shkencor shqiptar, të elitave universitare, të autoriteteve të shtetit, jam i detyruar t'a botoj...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!