30 C
Tirana
08/07/2020
Home Tags Aleksander Vucic

Tag: Aleksander Vucic

“E dimë që kanë ndodhur krime të tmerrshme”, Vuçiç ‘i përmbajtur’...

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka komentuar për herë të parë akt-akuzën e Prokurorisë Speciale të Hagës ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, kryetarit të...

“Dialog me Kosovën pa afate dhe në mirëbesim”, Vuçiç: Njohja s’është...

“Dialog me Kosovën pa afate dhe në mirëbesim”, kjo është ajo çka ka deklaruar Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç gjatë një interviste për Reuters, duke...

“Heqja e reciprocitetit, mundësi për dialog”, Vuçiç: Jam në pritje të...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se heqja e masave të reciprocitetit krijon hapësirë për dialogun me Kosovën. Ai tha se po e pret ardhjen...

“Bir, do ta fitosh”. Djali i Aleksandër Vuçiç me koronavirus, shtrohet...

Koronavirusi nuk kursen askën. As të pasur e as të varfër. As politikanë, e as njeri të zakonshëm. Me këtë virus po luftojnë për...

Rama i lutet Vuçiçit: Ju lutem ngrijeni traun për kamionët nga...

Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje publike Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç për lejimin e kalimit të kamionëve me mallra nga Kosova, të cilët...

Vucic, Dacic Meet Palestinian Foreign Minister: Thanks for Supporting us on...

Serbia was grateful to Palestine for its support to Serbia in the case of Kosovo status, and this support was of extreme importance because...

Kufijtë i ndryshojmë me Vuçiçin, por drekë me të në Tiranë...

Skënder Minxhozi/ Javanews.al Refuzimi i Kosovës për të marrë pjesë në takimin e rradhës të Mini-Shengenit ballkanik në Shqipëri, po krijon një dallgë articiale protestash,...

Vucic Meets Putin in Sochi on Wednesday

Serbian President Aleksandar Vucic, on Tuesday, arrived in Sochi in a working visit to Russia, within which he will also meet on Wednesday with...

Përse Bosnjë e Hercegovina nuk duhet të përfshihet në ‘Shengenin e...

Ideja për formimin e të ashtuquajturit „Shengeni i vogël“, projektit rajonal të bashkimit doganor me të cilin do të ngrihej më lart, dhe në mënyrë më intensive, niveli i bashkëpunimit (kryesisht ekonomik) mes vendeve të Ballkanit Perëndimor, është fillimisht idé e Aleksandër Vuçiçit...

Lëvizja e Vuçiç pas dorëheqjes së Ramush Haradinaj, ç’pritet të ndodhë...

Pasi Ramush Haradinaj komunikoi dje dorëheqjen e tij të parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç nuk përcolli asnjë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!