22/01/2020
Home Tags Aleksander Vucic

Tag: Aleksander Vucic

Përplasja Vuçiç – Thaçi në Tiranë: Telefono Amerikën të vijë në...

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka treguar për mediat serbe zhvillimet që po ndodhin në Tiranë në kuadër të Samitit të Brdo-Brijonit. Fillimisht ai...

Vuçiç mbërrin në Tiranë, kundërshton protestat e Vetëvendosjes

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka mbërritur në Tiranë në orën 21:00 në kuadër të Samitit te Brdo-Brijunit, që mbahet në kryeqytet. Takim i...

Vuçiç i prerë: Mund të më vrisni dhe pavarësinë e Kosovës...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka përsëritur i prerë se nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, edhe nëse do t’i kushtonte jetën. Siç raporton...

Kufijtë/ Bushati: Nën petkun e ‘pro-atlanticizmit’, interesa neojugosllave

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka komentuar vizitën e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç në Tiranë në kuadër të samitit dy ditore të ‘Brdo Brijuni’....

Vuçiç dhe Dodik në Samitin e Tiranës, Vetëvendosje: Ftojmë qytetarët në...

Qendra në Shqipëri e Lëvizjes Vetëvendosje do të protestojë të mërkurën me rastin e ardhjes në Tiranë së Aleksandër Vuçiç dhe Milorad Dodik në...

Vuçiç akuzon Haradinajn për komplot: Futi protestuesit në ndërtesën e televizionit...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn për protestat e dhunshme në Beograd. Pak orë pas sulmit në televizionin Shtetëror...

Video/ Gazetari shqiptar: Aleksandër Vuçiç më flet shpesh shqip

Korrespondenti shqiptar në Beograd, Idro Seferi ka zbuluar se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i flet shpesh në gjuhën shqipe. “Shumë shpesh presidenti Vuçiç në...

“Tarifa ndaj mallrave serbe nuk do të shfuqizohet“, Vuçiç: Deklaratat e...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha sot se deklarata e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, se tarifa ndaj mallrave serbe nuk do të shfuqizohet...

Diplomati Nesho për Ramën: Deklaratat nacionaliste kundër BE-së të dirigjuara nga...

Diplomati Agim Neshi nuk i ka pritur mirë deklaratat nacionaliste të kryeministrit Rama në Kosovë, ku shantazhoi BE-në me bashkimin kombëtarë të dy vendeve. Në...

Kërcënon Vuçiç: Veprimet e shqiptarëve po çojnë në katastrofë të plotë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar jo pozitivisht pas informacioneve për miratimin e deklaratës për bashkim të Mitrovicës dhe formimin e ushtrisë së...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!